Primăria Sectorului 6 , vă invită miercuri, 08.09.2021, începând cu ora 10:00, în sala de consiliu a instituției (Calea Plevnei nr. 147-149, Sector 6) la Dezbaterea Publică ce va avea loc cu ocazia prezentării Studiului de Fezabilitate a spitalului ce se va construi în Sectorul 6.

Spitalul va fi situat în Bd. Timișoara nr. 101E, pe un teren în suprafață de 33.330 mp, proiectul fiind deosebit de important în contextul în care, în comunitatea noastră, nu există o astfel de unitate medicală, deși Sectorul 6 are o populație de aproape 400.000 de locuitori, iar locația se află într-o zonă cu densitate de locuire foarte ridicată.

Membrii comunității și organizațiile non-guvernamentale care doresc să participe la dezbatere sunt aşteptate la sediul Primăriei Sectorului 6 din Calea Plevnei nr. 147-149, începând cu ora 10:00.

Așteptăm și pe mail ([email protected]) sau prin depunere la Biroul Unic al autorității locale propunerile dumneavoastră.

Vă rugăm să confirmați participarea dvs. la adresa de mail: [email protected]